DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet

DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları (dismenore), ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.

DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılarda, şiddetli böbrek ağrısı, bel ağrısı ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Tablet olarak ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.
 3. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
 5. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren  etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemek sırasında almanız gerekir. Günlük doz 3 tableti geçmemelidir ( 8 saatte bir).

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı veya kusma,  enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık veya morarma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet

DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DEXIREN-Film-Kaplı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/dexiren-25-mg-film-kapli-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet Google
DEXIREN 25 mg Film Kaplı Tablet Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:39:05
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:39:05
Yazı tarihi ve Günü : 14 Kasım 2017Salı

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MYRALON Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Etinil estradiol, Dezojestrel olan MYRALON Tablet, gebelik önleyici doğum kontrol ilacı olup, Bu ilaç, yumurtalıklardan yumurta...

FIXCORT 4,5/80 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
FIXCORT 4,5/80 mikrogram İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Formoterol fumarat, Budesonid olan  FIXCORT 4,5/80 mikrogram  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun...

Kapat