Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul

Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Adet dönemi ağrıları, şiddetli böbrek ağrısı, ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Tablet olarak ağızdan  ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.

Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Adet dönemi ağrıları, şiddetli böbrek ağrısı, ameliyat sonrası oluşabilecek ağrı vakıalarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Tablet olarak ilaç alması mümkün olmayan hastalara uygulanır.
 3. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
 5. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren  etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Damar içine veya kas içine uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı veya kusma,  enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık veya morarma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi:Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul

Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Deksalgin-Enjektabl-Çözelti-İçeren-Ampul-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/deksalgin-50-mg-enjektabl-cozelti-iceren-ampul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul Google
Deksalgin 50 mg Enjektabl Çözelti İçeren Ampul Yandex
Bugün: 11-Dec-2017 23:39:31
Ulusalarası saat: 11-12-17 20:39:31
Yazı tarihi ve Günü : 2 Aralık 2017Cumartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
TOPAMAX SPRINKLE 15 mg Mikropellet Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Topiramat olan TOPAMAX SPRINKLE 15 mg Mikropellet Kapsül, beyindeki sinirler ve kimyasalları etkileyerek epilepsi (sara)...

Kolez Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Ezetimib olan Kolez Tablet, sindirim sisteminden emilen kolesterol miktarını azaltmaya yararlı bir preparattır. Kandaki toplam kolesterol seviyesini,...

Kapat