Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml)

Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml) neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Klaritromisin olan Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml), vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Cilt ve solunum sistemini etkileyen farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.  Ek olarak mide ülseri tedavisinde diğer ilaçlara ek olarak da  uygulanabilir. Kullanımı çocuklar içindir.

Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml) Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Şayet ntibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendinizde veya ailenizde uzun QT aralığı varlığı, çizgili kas zayıflığı, porfiri  ve benzeri hastalıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 5. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 6. İlacın kullanımı 7 ila 14 günlüktür. Mide ülseri tedavisinde bu süre uzayabilir.
 7. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 8. 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.
 9. İlacın kullanımı ishale neden olabilir ve bu da yeni bir enfeksiyon başlangıcının işareti olabilir. Şayet aşırı sulu ve kanlı ishaliniz var ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml)’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı veya sulu ishal, kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, göğüs ağrısı,  mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı,  ciltte kabartı,  koyu renkli idrar, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, yüzde soluk renk, işitme problemleri  ve benzeri yan etkilerde acil yardım için hekiminize başvurmalısınız.

 

Etken Maddesi:   Klaritromisin

Ticari-Jenerik ismi: Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml)

Okuduğunuz ilaç: Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml)
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/deklarit-suspansiyon-25-mgml-5-ml.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml) Google
Deklarit Süspansiyon 25 mg/ml (5 ml) Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:18:22
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:18:22
Yazı tarihi ve Günü : 20 Nisan 2018Cuma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ZOLAX 150 mg 2 Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan ZOLAX 150 mg 2 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına sızmasına...

ZINCLOMIN 15 mg Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Çinko olan ZINCLOMIN 15 mg Şurup, Çinko içeren bir şuruptur. Çinko eksikliğinin önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır....

Kapat