COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Formoterol fumarat, Budesonid olan COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.  İltihap giderici  etkisi ile, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında meydana gelen şişme ve hassasiyeti azaltarak, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  kontrol altına alır. Astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma  sorunlarının  hafifletilmesinde; orta ve ağır Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerinin ve atak sıklığının azaltılmasında uygulanır.

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400  mikrogram İnhalasyon Tozu Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir preparattır.
  3. Şayet karaciğer hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa veya akciğerinizde iltihaplanma (enfeksiyon),  yüksek kan basıncı, yüksek tiroid,  düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  4. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400  mikrogram İnhalasyon Tozu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Ağızdan solunarak uygulanır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almak zorundasınız.   Ağızda pamukçuk oluşumunu ve beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.
  3. Ağızlık kapağını çekip çıkartınız. İnhalerin ağızlık kısmı aşağıya gelecek biçimde baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tutunuz. Tozun ağızlık kanalına serbestlemesi için tık sesi duyana kadar sıkıştırınız.  Nefesinizi dışarıya verebildiğiniz kadar veriniz ve İnhalerin ağızlık kısmını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan hızlı ve derin bir  nefes almanız gerekir. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve olabildiğince nefesinizi içinizde tutunuz. Daha sonra normal biçimde nefes almaya devam ediniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı, titreme, kalp atımlarında düzensizlik,  ağızda pamukçuk oluşumu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Formoterol fumarat, Budesonid olan
Ticari-Jenerik ismi: COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400  mikrogram İnhalasyon Tozu Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/combipack-easyhaler-12-mikrogram-400-mikrogram-inhalasyon-tozu.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu Google
COMBIPACK EASYHALER 12 mikrogram-400 mikrogram İnhalasyon Tozu Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:41:11
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:41:11
Yazı tarihi ve Günü : 3 Aralık 2017Pazar

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CITOL 40 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Sitalopram olan CITOL 40 mg Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona neden olabilecek...

PROSPAN Bitkisel Öksürük Şurubu

Kullanımı : Ürünün etken maddesi Kurutulmuş Hedera helix folium (Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresi  olan PROSPAN  Öksürük  Şurubu,  öksürük kesici bitkisel...

Kapat