Claritine Tablet

Claritine Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Loratadin  olan   Claritine Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik;  alerjik nezlenin belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.

Claritine Tablet  Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik;  alerjik nezlenin belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya karaciğer hastalığınız  veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Şayet alerji için herhangi bir deri testi yapılacaksa, test sonuçlarını etkileyebileceğinden dolayı, ilacı testlerden önce 2 gün süre ile almamalısınız.
 5. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırabilir.
 6. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 7. Şayet Eritromisin (antibiyotik ilaç), Ketokonazol (mantar enfeksiyonu ilacı) ve Simetidin (mide asidini azaltıcı ilaç) kullanıyorsanız, istemeyen etkilerle karşılaşmamak için bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 8. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde çok dikkatli olmalısınız.
 9. 12 yaş altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa, ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Claritine Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. İlacınızı tercihen aç veya tok karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, baş ağrısı, sinirlilik, yorgunluk, iştah artışı gibi yan  etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Loratadin

Ticari-Jenerik ismi: Claritine Tablet

Okuduğunuz ilaç: Claritine Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/claritine-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Claritine Tablet Google
Claritine Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:36:50
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:36:50
Yazı tarihi ve Günü : 10 Ekim 2017Salı

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
LEBEL 500 mg Film Tablet
LEBEL 500 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Levofloksasin olan LEBEL 500 mg Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum...

Mayfex Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Feksofenadin hidroklorür olan Mayfex Film Tablet, vücuttaki bir doğal histaminin neden olduğu...

Kapat