CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet

CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Memantin hidroklorür olan CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet,  Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır. Beyinde bulanan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir uyarısını ve hafızayı iyileştirir. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır. Hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek hastalığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için  doz ayarlamaları ve testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın fayda sağlaması için düzenli bir biçimde kullanılması gereklidir. Bunun için ilacınız tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 5. İlaç alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı dilinizin üzerine yerleştiriniz ve çözünmesi için bekleyiniz. İlaç tamamen çözününce yavaş yavaş yutunuz. Erimiş tableti yutmak için su içebilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı ve benzeri vakıalarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. Kusma, ishal, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk hissi, uykusuzluk, sıkıntı, ajitasyon ve idrar kaçırma ve benzeri hafif yan etkiler de görülebilir.

Etken Maddesi: Memantin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet

CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

CISSOR-EASYTAB-Ağızda-Dağılan-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/cissor-easytab-agizda-dagilan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet Google
CISSOR EASYTAB Ağızda Dağılan Tablet Yandex
Bugün: 19-Jun-2018 03:50:28
Ulusalarası saat: 19-06-18 00:50:28
Yazı tarihi ve Günü : 11 Mart 2018Pazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DEVALJIN IM/IV Ampul
DEVALJIN IM/IV Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Metamizol sodyum olan  DEVALJIN IM/IV Ampul, ağrı kesici, ateş düşürücü ve spazm (kasılma) çözücü bir preparattır. Tümör ağrıları,...

TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Trimetazidin dihidroklorür olan TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet, göğüs ağrısı (anjina pectoris) krizlerinin önlenmesi ve engellenmesinde;...

Kapat