Cefradur Tablet

Cefradur Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Sefadroksil monohidrat olan Cefradur Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonları (Sinüzit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit, bronşit, zatürre vb.), üreme ve boşalım  sistemi enfeksiyonları (idrar kesesi iltihabı, böbrek iltihabı, rahim enfeksiyonları gibi), karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (apse, çıban, yara enfeksiyonları ve kıl kökü iltihaplanması gibi) ve septisemi (kanda enfeksiyon durumu) ile ilgilidir.

Cefradur Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Solunum yolu enfeksiyonları (Sinüzit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit, bronşit, zatürre vb.), üreme ve boşalım  sistemi enfeksiyonları (idrar kesesi iltihabı, böbrek iltihabı, rahim enfeksiyonları gibi), karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (apse, çıban, yara enfeksiyonları ve kıl kökü iltihaplanması gibi) ve septisemi (kanda enfeksiyon durumu) ile ilgilidir.
 3. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme olabilir.
 4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 5. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Şayet böbrek hastalığı veya diyaliz iyileştirilmesi görüyor olmak, mide veya kolit-kalın bağırsak iltihabı sorunlarınız var ise  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. Durumunuza göre hekimi doz ayarlamaları yapacaktır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

 

Cefradur Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve sulu ishal, istem dışı kasılma ve benzeri yan etkilerde tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz

Etken Maddesi: Sefadroksil monohidrat

Ticari-Jenerik ismi:  Cefradur Tablet

Okuduğunuz ilaç: Cefradur Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/cefradur-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Cefradur Tablet Google
Cefradur Tablet Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:25:59
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:25:59
Yazı tarihi ve Günü : 12 Nisan 2018Perşembe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ALERINIT Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür olan  ALERINIT Film Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık,...

MYESED 10 mg Film Tablet
MYESED 10 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Tadalafil olan  MYESED 10 mg Film Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru...

Kapat