CEC Efervesan Tablet

CEC Efervesan Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Sefaklor monohidrat olan CEC Efervesan Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

CEC Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız veya bağırsak probleminiz varsa; kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.
 4. Soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. İlacın kullanımından önce veya sonraki 1 bir saat içerisinde antiasit ilaç kullanmaktan kaçınmalısınız. Antiasitle beraber alındığında ilacın etkisi azalır.
 6. Tedavi süresi esnasında iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. Kullanımı ishale neden olabilir. Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz. Bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıcı olabilir. Doktorunuz önermedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

CEC Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı, bir bardak suda eritip, bekletmeden içiniz. Yemeklerle beraber veya yemeğin ilk 30 dakikası içerisinde almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, ishal, vajinal enfeksiyon ve akıntı, genital kaşıntı, kan ve idrar tahlillerinde anormal sonuçlar, deride döküntü, kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Sefaklor monohidrat

Ticari-Jenerik ismi:  CEC Efervesan Tablet

CEC Efervesan Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

cec-efervesan-tablet-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: CEC Efervesan Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/cec-efervesan-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
CEC Efervesan Tablet Google
CEC Efervesan Tablet Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:18:43
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:18:43
Yazı tarihi ve Günü : 14 Temmuz 2017Cuma

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Genta Steril Göz-Kulak Damlası

Kullanımı : Etken maddesi  Gentamisin sülfat olan Genta Steril Göz-Kulak Damlası, kulak ve gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir...

LOSAPRES PLUS 100/25 mg Film Tablet
LOSAPRES PLUS 100/25 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan LOSAPRES PLUS 100/25 mg Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II ...

Kapat