AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon

AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Ampisilin, Sulbaktam olan AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon, vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, orta kulak iltihabı, gırtlak kapağı iltihabı, zatürre gibi) enfeksiyonları,  kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi);  karın içi enfeksiyonları (mide-bağırsak ve safra kesesi enfeksiyonları, karın zarı iltihabı gibi); bakteriyel septisemi (bakterilerin kana karışması sonucu ateş ve titremeye neden olan hastalık); bel soğukluğu (gonokok) ve deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarının iyileştirilmesi için uygulanır.

AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücut içerisindeki bakterilerle mücadele eden penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 5. Şayet Mononükleoz, karaciğer veya böbrek hastalığı,  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 7. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacınızı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamıyla tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılması gereklidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle beraber baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, derhal hekiminize durumu bildiriniz.

Etken Maddesi: Ampisilin, Sulbaktam

Ticari-Jenerik ismi: AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon

Okuduğunuz ilaç: AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/ampisid-iv-enjektabl-toz-iceren-flakon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon Google
AMPISID IV Enjektabl Toz İçeren Flakon Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 14:42:31
Ulusalarası saat: 24-02-18 11:42:31
Yazı tarihi ve Günü : 16 Temmuz 2017Pazar

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Lopresor Film Kaplı Tablet
Lopresor Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Metoprolol tartarat olan Lopresor Film Kaplı Tablet, kalbi ve dolaşımı etkileyerek çalışır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) iyileştirilmesi;  kalp krizi...

ZYZAPIN 20 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Olanzapin olan ZYZAPIN 20 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan...

Kapat