AMLOKARD Tablet

AMLOKARD Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Amlodipin besilat olan  AMLOKARD Tablet, kan damarlarını daraltarak kan basınının yükselmesine neden olan ‘‘anjiyotensin II’’ isimli maddenin  kan damarlarını daraltmasını önleyerek, kan basıncını düşürüp kan akışını düzenleyen hipertansiyon(yüksek tansiyon) ilacı olup, Hipertansiyon (yüksek tansiyon) tedavisinde ve anjina pektoris (göğüs ağrısı)  ataklarının önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır. Kardiyojenik şok ve kalıcı olmayan anjina vakıalarında kullanılmamalıdır.

AMLOKARD Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) tedavisinde ve anjina pektoris (göğüs ağrısı)  ataklarının önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı kullanmaya başlamadan önce hekiminize, kullandığınız diğer kalp ve tansiyon ilaçlarınızı bildirmelisiniz.
 4. Şayet karaciğer hastalığınız ve konjestif kalp yetmezliği ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.  İlacı  güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Şayet, bu ilacı yüksek tansiyon için kullanıyorsanız, iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacın alımını durdurmayınız, kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez. Hayatınızın geri kalan kısmında tansiyon ilacı kullanmanız gerekebilir.
 6. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir.
 7. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 8. İlacı kullanımınız sırasında alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü alkol  tansiyonunuzu (kan basıncını) daha da düşürebilir ve  ilacın olası yan etkilerini artırır.
 9. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, ilaç kullanımı, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 10. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde ise hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

AMLOKARD Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su  ile beraber almanız gerekir. İlacı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz. Genellikle günde bir defa alınır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Yavaş, hızlı veya çarpıntılı kalp atışları, bayılacakmış ve benzeri hissetme, göğüs ağrısı, idrar yapımında sıklık,  sarılık, kolay kanama ve çürük oluşumu, alışılmadık güçsüzlük, halsizlik  gibi vakıalardan herhangi birine sahipseniz  tıbbi yardım için  acil olarak hekiminize başvurmalısınız.

Etken Maddesi: Amlodipin besilat

Ticari-Jenerik ismi: AMLOKARD Tablet

Okuduğunuz ilaç: AMLOKARD Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/amlokard-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
AMLOKARD Tablet Google
AMLOKARD Tablet Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:24:20
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:24:20
Yazı tarihi ve Günü : 8 Ağustos 2017Salı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
RIFADIN Oral Süspansiyon
RIFADIN Oral Süspansiyon

  Kullanımı : Etken maddesi Rifampisin olan RIFADIN Oral Süspansiyon, vücutta hastalığa sebep olan bakteriler ile savaşır ve  hastalığın kontrol...

REXAPIN 2,5 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Olanzapin olan REXAPIN 2,5 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan (antipsikotik)...

Kapat