ALZAMED Film Tablet

ALZAMED Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Donepezil hidroklorür olan ALZAMED  Film Tablet,  beyindeki sinir hücrelerinin işlevlerini geliştirir. Bunama belirtisi olan kişilerin vücudunda genellikle asetilkolin adlı kimyasalın seviyesi düşüktür. Asetilkolin hafıza, düşünme ve akıl yürütme süreçleri için önemli bir kimyasaldır. Asetilkolin adlı kimyasalın parçalanıp bozulmasını engeller. Hafif ve orta şiddette Alzheimer (beyine giden mesaj sinyallerinde bozukluk olmasından dolayı hafıza kaybı) hastalığının neden olduğu  demansın (bunama) bulgu ve belirtilerinin iyileştirilmesinde uygulanır.

ALZAMED  Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Hafif ve orta şiddette Alzheimer (beyine giden mesaj sinyallerinde bozukluk olmasından dolayı hafıza kaybı) hastalığının neden olduğu  demansın (bunama) bulgu ve belirtilerinin iyileştirilmesinde uygulanır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıklarınız,  astım veya  tıkanmaya sebep olan akciğer hastalığınız, idrar yapma probleminiz, prostat büyümesi, kalpte iletim sorunları, kalp ritm bozukluğu hastalığınız, geçmişte yaşanan veya şu an var olan mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri veya   karaciğer hastalığı veya sarılık geçirdiyseniz, idrara çıkma problemi yaşıyorsanız veya  böbrek hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunu bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Herhangi bir ameliyat olma sorun var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce ilacın alımını durdurmanız gereklidir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınız süreyi tam olarak bildiriniz.
 5. Sorbitol içermektedir. Şayet daha önce bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedavi sırasında alkol alınmamalıdır. Alkolün ilaçla beraber alınması, ilacın etkilerini değiştirebilir.
 7. İlaç alımına hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 8. 18 yaşından küçükler kullanmamalıdır. Yalnızca yetişkin hastalar içindir.
 9. Kullanımı, halsizlik, sersemlik ve kas kramplarına neden olabilir. Araç veya  makine kullanımı ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınılmalıdır.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, acil olarak hekimi haberdar ediniz. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

ALZAMED  Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Günde bir tablet gece yatmadan önce alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, baş ağrısı, uykusuzluk, sersemlik hali, denge bozukluğu, halsizlik, idrar kaçırma, bulantı, kusma, ishal, kas krampları, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Donepezil hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALZAMED  Film Tablet

ALZAMED  Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

alzamed-film-tablet-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: ALZAMED Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/alzamed-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ALZAMED Film Tablet Google
ALZAMED Film Tablet Yandex
Bugün: 22-Mar-2018 14:52:30
Ulusalarası saat: 22-03-18 11:52:30
Yazı tarihi ve Günü : 7 Mart 2018Çarşamba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör

Kullanımı : Etken maddesi Terbutalin sülfat olan Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör, solunum yollarındaki kasları gevşeterek solunumu geliştirir. nefes almayı...

AIRTIDE 100/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flutikazon propiyonat (100 mcg), Salmeterol (50 mcg) olan AIRTIDE  100/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül,...

Kapat