AKSIL-5 Fondotenli Krem

AKSIL-5 Fondotenli Krem neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Benzoil peroksit olan   AKSIL-5 Fondotenli Krem, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engelleyerek çalışan antibakteriyel bir preparattır. Cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini temin eder. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde uygulanır.

AKSIL-5 Fondotenli Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 4. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacı egzamalı ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlere, tahriş ve hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi birkaç haftayı bulabilir. Şayet bu süre içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

AKSIL-5 Fondotenli Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi sabunla temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürünüz ve cilde yediriniz. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ciltte ağır tahriş ve deri iltihabı gibi  yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

laç Etken Maddesi: Benzoil peroksit

Ticari-Jenerik ismi:  AKSIL-5 Fondotenli Krem

Okuduğunuz ilaç: AKSIL-5 Fondotenli Krem
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/aksil-5-fondotenli-krem.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
AKSIL-5 Fondotenli Krem Google
AKSIL-5 Fondotenli Krem Yandex
Bugün: 20-Jun-2018 18:27:04
Ulusalarası saat: 20-06-18 15:27:04
Yazı tarihi ve Günü : 16 Ağustos 2017Çarşamba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
EPIXX 500 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Levetirasetam olan EPIXX  500 mg Film Tablet, epilepsi (sara) nöbetlerini önleyici, antiepileptik bir preparattır. 16 yaş ve...

MORFIA 60 mg Tablet
MORFIA 60 mg Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Morfin sülfat olan MORFIA 60 mg Tablet, orta ve şiddetli akut veya kronik ağrının tedavisinde uygulanır. MORFIA 60...

Kapat