AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon

AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Sefuroksim sodyum, Lidokain Hidroklorür olan AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Menenjit (beyin zarı iltihabı), solunum yolu enfeksiyonları özellikle pnömoni (bir tür akciğer enfeksiyonu; kulak-burun-boğaz enfeksiyonları; orta kulak iltihabı, kemik ve eklem enfeksiyonları; kene yoluyla bulaşan bir hastalık olan dissemine Lyme borreliosis’m erken ve geç evrelerinde; deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (kıl kökü iltihabı, çıban, apse, yara enfeksiyonu gibi); bağışıklık sistemi bozukluğuna bağlı enfeksiyonlar;  böbrek ve idrar yolları  enfeksiyonları; cinsel yoldan bulaşan bir enfeksiyon olan gonore (bel soğukluğu) dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar; sepsis (bakterilerin kana geçmesi neticesinde ateş ve titremeye neden olan hastalık) iyileştirilmesi; ameliyat sonrası oluşabilecek  enfeksiyonları önleme; karın bölgesi enfeksiyonlarının (karın zarı iltihabı, safra ve mide-bağırsak sistemi enfeksiyonları)  tedavisinde uygulanır.

AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 4. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 6. İlacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 7. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

 

AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Eozinofıli (kanda eozinofil sayısında artış), karaciğer enzimlerinde geçici yükselme, uzun süreli kullanımda mantar (Candida) çoğalması ve enjeksiyon uygulanan yerde geçici ağrı yaygın görülen yan etkilerdendir.

 

Etken Maddesi: Sefuroksim sodyum, Lidokain Hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon

Okuduğunuz ilaç: AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/aksef-i-m-enjeksiyonluk-toz-iceren-flakon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon Google
AKSEF I.M. Enjeksiyonluk Toz İçeren Flakon Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:12:47
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:12:47
Yazı tarihi ve Günü : 20 Nisan 2018Cuma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Zophix 5 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Olanzapin olan Zophix 5 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlayan...

MUCOSTOP 600 mg Saşe

Kullanımı : Etken maddesi Asetilsistein olan MUCOSTOP 600 mg Saşe, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki balgamı...

Kapat