AIRLAST 10 mg Film Tablet

AIRLAST 10 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Montelukast sodyum olan  AIRLAST 10 mg Film Tablet, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak vakıalara neden olur. 15 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.

AIRLAST 10 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. 15 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.
  3. Şayet astımınız varsa veya astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
  4. Şayet karaciğer hastalığınız, böbrek yetmezliğiniz veya aspirine karşı alerji durumu var ise; kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  5. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacınızı her zaman yanınızda bulundurunuz.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

AIRLAST 10 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen aç ve tok karnına alabilirsiniz. Önerilen doz günde 1 kez 1 tablettir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ishal, döküntü ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Montelukast sodyum
Ticari-Jenerik ismi: AIRLAST 10 mg Film Tablet

AIRLAST 10 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

airlast-10-mg-film-tablet-kullanma-talimati

Okuduğunuz ilaç: AIRLAST 10 mg Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/airlast-10-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
AIRLAST 10 mg Film Tablet Google
AIRLAST 10 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 21-Feb-2018 16:08:40
Ulusalarası saat: 21-02-18 13:08:40
Yazı tarihi ve Günü : 10 Ağustos 2017Perşembe

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
DUODIA Tablet
DUODIA Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Gliklazid, Metformin hidroklorür olan DUODIA Tablet, tek başına diyet ve egzersizin kan şekeri düzeyini normal...

Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz
Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Kullanımı : Etken maddesi  Sefaklor monohidrat  olan Kefsid 125 mg/5 ml Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok...

Kapat